وقتی میخوابیم، رویا میبینیم، و این یه حقیقت ساده شاید باشه، روح ما داره این خوابا رو میبینه، و این روحمون با ذهن ما، خوابایی رو میبینه، یا ساخته پرداخته‌ی ذهن خودمونه و خیالی بیش نیست و روحمون نقش بازی میکنه یا باز ساخته پرداخته‌ی ذهن خودمون ولی این بار واقعیتی تکرار شدنی و مدل های دیگه !
خوابامون رو کی میبینیم و چرا حتی یه مدت 5 دقیقه خواب دیدن رو ساعت‌ها میپنداریم ؟ آیا به محض بستن چشما رویا میبینیم و روحمون از بدنمون خارج میشه یا نه ؟ یا در سحر و نزدیک به طلوع آفتاب و بعد از آن رویا دیدنمون شروع میشه ؟
اصلن این روح از بدنمون خارج میشه ؟ اگه آره پس چرا زنده‌ایم ؟ خوب تا زمانی که این روح برگرده باید مرده باشیم، ولی ما جون داریم و زنده‌ایم، پس کی نقش بازی میکنه؟ این نفر سومی که بیننده هستش کیه اونجا و چرا من سه نفرم اینجا؟ شخصی که میبیند، شخصی که نقش بازی میکند و نقشی که در رخت خواب به خوابی شیرین و عجیب غریب رفته ؟!
روح من کجاست ؟
روح چیست؟ ذهن من است که باز در آینده‌ای موهوم پرواز میکند و باز بدون بدن من نقش بازی میکند؟

مسئله‌ای که میخوام طرح کنم اینه، میتونیم روحمون رو تو کنترل خودمون در بیاریم یا نه ؟! آیا امکانش هست ؟ اگه نه پس این کاری که من تو خوابام انجام میدم چیه ؟ چه کسانی توانایی کنترل فرد بازیگر تو خواباشون رو میتونن داشته باشن ؟ و چرا این بیننده دستور میده و لبخند میزنه ؟
همگی رویاهایی تلخ و شیرین داریم، ولی آگاهانه و یا ناآگاه ؟ مهم اینه که تو اون شرایط شخص بیننده میتونه متوجه بشه که جسم من داره خواب میبینه یا باز فریب رنگ‌ها رو می‌خوره؟ و فریب خوردن تا چه حد ؟
آیا این مسئله غیر قابل هضم و یا خنده‌داره که شخصی عادی بتونه کنترل خوابش رو تو دستاش بگیره یا خیر ؟
کنترل خواب یعنی چی ؟: رویاهایی رو که میبینیم، قدرت تصمیم گیری داریم، میتونیم زمان رو متوقف کنیم و به فکر فرو بریم که در این موقعیت چه کاری کنیم و دگر اینکه با کنترل زمان، خیلی چیزا رو عوض کنیم. به دلیل رویا بودن داستان، بتونیم کل داستان رو عوض کنیم و داستانی شیرینتر رو وارد رویا کنیم. و اینکه شخص بیننده کماکان متوجه باشه که این تنها یک رویاست، با اینکه میتونه واقعیت پیدا کنه، ولی اکنون رویایی بیش نیست، و میتونه به خودش، بازیگر و جسم سنگی ( فرد خوابیده ) ابلاغ کنه که "من" خواب میبینم، دلیلی برای الکی خوش بودن یا ترسیدن و یا مرگ وجود نداره، این "من" خواب میبیند، این تنها یک رویاست، پس به رویا پردازی بپرداز، پرواز کن، خطراتی رو که سر راهته با یک پاکن کوچیک و ... ز بین ببری و پاک کنی، به حکم رویا بودن و ابلاغ شدن این موضوع بین سه بازیگر ( بیننده، من و بازیگر رویا ) میتونیم رویا رو بازی کنیم به دلخواه خودمون

کنترل روح و یا بهتر بگم، ذهن رو توی خواب داریم، میتونیم اتفاقات روی داده رو تغییر بدیم و یا از نو بسازیم، بازیگر رو مانند بیننده از صحنه خارج کنیم تا دست خوش حوادث نشه و یا غیره، و کنترل کردن روح، همان معنای ساده‌ی کنترل روح می‌باشد

این کنترل روح به چه معنی‌ای هستش ؟ و آیا امکانش هست ؟!